Пацієнткам з метастатичним раком грудей теж можна допомогти: у Єревані обговорюють новітні підходи до лікування раку
Опубликованно 18.03.2018 05:49
У минулому більшість пацієнток з HER2-позитивним на рак молочної залози були приречені, особливо якщо хвороба у них знаходили на пізніх стадіях. Сьогодні, однак, є новітні методи лікування, які дають можливість якщо не вилікувати, то хоча б значно продовжити їх життя і зробити її максимально якісною.
Як у розмові з кореспондентом NEWS.am Medicine зазначила головний хіміотерапевт Моз, керівник відділення дитячої і загальної хіміотерапії Національного центру онкології Асмік Петросян, один з новітніх препаратів, що застосовуються в лікуванні HER2-позитивного метастатичного раку молочної залози - трастузумаб эмтанзин - був зареєстрований у Вірменії близько 2 місяців тому. Досвіду застосування цього препарату у Вірменії поки дуже мало, тому своїм досвідом з вірменськими фахівцями приїхала поділитися російський доктор Людмила Жукова з Національного медичного дослідницького центру онкології ім. Н. Н. Блохіна.
Як Людмила Жукова зазначила в бесіді з кореспондентом NEWS.am Medicine, нові можливості лікарської терапії відкрили перед лікарями і пацієнтами перспективи, яких раніше не було: жінки з гіперекспресією HER2 завдяки новим препаратам отримали можливість жити довше – з хворобою або без хвороби. 50% пацієнток з запущеним метастатичним раком, який в народі називають 4 стадією, завдяки новому лікування живуть не менше 5 років.
«Для таких важких пацієнтів це дуже вражаючий результат», - зазначила фахівець.
В ході наукової конференції, організованої в Національному центрі онкології 17 березня, доктор Жукова розповіла про досвід свого центру лікування HER2-позитивного метастатичного раку молочної залози, а також про те, в яких ситуаціях доцільніше застосовувати новітні препарати для досягнення максимальної ефективності. Також в ході конференції фахівці обговорили ряд складних клінічних випадків та обмінялися досвідом.
Такі конференції в Національному центрі онкології організовують щороку, часто – двічі на рік. В ході конференцій, організованих навесні і приурочених до Міжнародного жіночого дня, онкологи, хірурги, хіміотерапевти та інші фахівці Вірменії збираються і обговорюють проблеми діагностики і лікування онкологічних захворювань, часто вражають жінок. На першому місці серед таких захворювань залишається рак молочної залози: щорічно в світі діагностують близько 1.7 млн. нових випадків такого раку. У Вірменії 2.1% від усіх смертей – смерті від цього виду раку.Друга частина конференції пройде 23 березня, і на ній планується обговорити інші види раку, що вражають жінок - рак матки, шийки матки, яєчників.
Категория: Новости